Na czym polega profesjonalne prowadzenie sprzedaży w sklepie online? Gdyby zapytać o to samych klientów, zapewne odpowiedzieliby, że profesjonalny sprzedawca to taki, który szybko is prawnie zajmuje się obsługą zamówienia, to znaczy pozostaje w kontakcie z klientem i na bieżąco dostarcza mu informacji na temat tego, jak przebiega realizacja konkretnych zakupów.

Ale czy to znaczy, że właściciel takiego sklepu musi cały dzień spędzać przy laptopie, obsługując swoich klientów? Oczywiście że nie – bo nowoczesne sklepy internetowe można wzbogacić o specjalne, przygotowane dla nich oprogramowanie. Korzystanie z takiego wsparcia to także przejaw profesjonalizmu.

Shoper dodatki, czyli jak usprawnić swój e-sklep

Wśród takich pomocy, po jakie sięgają nowocześni przedsiębiorcy, jest między innymi oprogramowanie o nazwie Shoper. Z jego pomocą można zadbać także o własny sklep, działający na Facebooku: można go uatrakcyjnić, dzięki estetycznym szablonom, można też obsługiwać nowoczesne sposoby płatności. To tylko początek przysług, jakie może oddać Shoper – warto przyjrzeć się bliżej temu oprogramowaniu, a można to zrobić choćby odwiedzając stronę internetową.

Shoper dodatki to bardzo użyteczne narzędzia, które ułatwią życie niejednemu wirtualnemu sprzedawcy – dlatego pojawiły się także w ofercie platformy sprzedażowej ErpBox. A jednoczesne skorzystanie z usług obu tych technicznych rozwiązań wyjdzie na dobre każdemu, kto chce prowadzić sprawnie działający e-sklep. Dzięki tej integracji, można zyskać:

  • błyskawiczne synchronizowanie danych, które pojawiły się we wszystkich kanałach sprzedaży, także tych, którymi zajął się Shoper

  • automatyczne pobieranie danych, które będą potrzebne do nadania przesyłki

  • automatyczne odnotowanie danych na temat płatności

  • połączenie przez API.

Warto rozważyć skorzystanie z takiego wsparcia, zwłaszcza jeśli prowadzi się naprawdę szeroko zakrojoną sprzedaż. Każdy przedsiębiorca, który chce dotrzeć do naprawdę dużego grona potencjalnych klientów, tworzy profile swojego sklepu na popularnych platformach sprzedażowych. Te kanały trzeba oczywiście sprawnie obsłużyć, żeby reputacja firmy została utrzymana i żeby kolejni klienci byli zadowoleni z zakupów w tym konkretnym sklepie. Dlatego właśnie warto prowadzić swój biznes, mając za swoistego partnera platformę ErpBox – bo z jej wsparciem można szybko ogarnąć dane napływające z witryn utworzonych na:

  • Allegro

  • E-Bay

  • Amazon

  • Morele

i na wielu innych portalach. Warto wiedzieć, że i ErpBox, i Shoper poradzą sobie z dowolną liczbą kont, jakie dostaną do obsługi – w tym względzie nie ma żadnych limitów. Jak więc nietrudno wywnioskować, z pomocą takiego oprogramowania można snuć naprawdę śmiałe plany podbijania rynku konsumenckiego. A zaznaczmy, że sens pomocy wszystkich tych narzędzi jest i taki, żeby właściciel sklepu miał czas na przemyślenie strategii rozwoju firmy, by miał czas pomyśleć na przykład o rozbudowaniu czy doskonaleniu asortymentu. Korzystając z profesjonalnego oprogramowania, zyskuje się po prostu cenny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *