Fizyczna bierność może pociągać za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Należą do nich zaburzenia działania układu odpornościowego, otyłość, choroby serca, depresja, cukrzyca, osteoporoza czy nadciśnienie tętnicze. Ryzyko zachorowania skutecznie pomoże nam obniżyć umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna. Odpowiednia jej doza szczególnie ważna jest u najmłodszych, u których dopiero kształtują się sportowe nawyki. To właśnie dzięki ich przestrzeganiu, nasi milusińscy rozwijają się prawidłowo!

Hulajnoga trójkołowa – jeden wydatek, multum korzyści

Systematycznie odbywane treningi, mają kluczowy wpływ na rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Za ich sprawą kształtuje się prawidłowa postawa ciała, a młody człowiek uczy się funkcjonowania w świecie i buduje pewność siebie. Pomysłów na fizyczne uaktywnienie jest wiele, a wybór odpowiedniej aktywności trzeba dostosować do ich wieku i umiejętności. Starszym dzieciom poleca się sztuki walki, wspinaczkę, jazdę na rowerze czy też nurkowanie, młodszym zaś proponowana jest jazda na hulajnodze trójkołowej.

Jazda na hulajnodze trójkołowej to idealna propozycja dla tych dzieci, które cenią sobie spędzanie czasu na zewnątrz. Ruch na świeżym powietrzu to nie tylko dotlenienie organizmu, ale również dostarczenie naszej pociesze większej ilości bodźców, pochodzących z otoczenia. Dziecko jednocześnie porusza się, obserwuje otaczającą roślinność i ludzi oraz nasłuchuje, co dzieje się w pobliżu. Integracja sygnałów pochodzących z zewnątrz, ma wpływ na zachowanie i samopoczucie pociechy. Jazda na hulajnodze sprawia, że dziecko staje się spokojniejsze, pogodniejsze i zaradne.

Dla jeszcze młodszych dzieci, które wykazują dużą potrzebę ruchu, też mamy coś specjalnego. Lekki i zwrotny sprzęt pod postacią hulajnogi trójkołowej 3w1 (hulajnoga, rowerek i jeździk) to dobra propozycja dla najmłodszych, ponieważ używać można go już w wieku 2 lat – czytaj więcej. Pojazd jest łatwy i przyjemny w prowadzeniu, dlatego raczej nie znajdziemy malca, który po chwili zabawy, porzuci go w kąt. Szczególnie, jeśli posiada ozdoby lub dodatkowe gadżety – chorągiewkę, frędzelki, migoczące kółka czy też kuferek na skarby. Prezent jakim jest hulajnoga 3w1 to jednak nie tylko propozycja na miłe spędzenie czasu. Ten gadżet już od najmłodszych lat uczy dziecko odpowiedzialności. Kiedy jazda na rowerku czy hulajnodze zmęczy malca, samodzielnie będzie on musiał poprowadzić swoją zabawkę.

Zakup hulajnogi to zazwyczaj nie jest duży wydatek.

Firmowe, stabilne hulajnogi trójkołowe najczęściej plasują się w przedziale cenowym od 95 do 180 zł. Fakt ten sprawia, że uzupełnienie koszyczka zakupowego o dodatkowy gadżet w postaci ochraniaczy na kolana, nie obciąży nas finansowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *