Jak często zdarza się, że nadchodzą wakacje lub zaprasza Cię na basen Twój najlepszy znajomy, a Ty… zupełnie nie jesteś przygotowana na taki wypad? Mogę iść o zakład, że wbijasz się w podniszczony lub zbyt ciasny strój sprzed kilku sezonów albo z przykrością odmawiasz sobie tych – być może – niezapomnianych wodnych wrażeń! Myślę, że warto przygotować się nieco wcześniej na takie sytuacje, zakupując wytrzymały i dobrze dopasowany strój kąpielowy sportowy, który będzie Ci towarzyszył przez lata, a przynajmniej zrobić małe rozeznanie, jaki strój będzie dla Ciebie w razie potrzeby idealny – stylowy i ponadczasowy jednocześnie. Przynajmniej będziesz wiedziała, czego oczekujesz, w jaki sposób go dobrać czy też ile będzie trzeba przeznaczyć na jego zamówienie! Bądź sprytna i zawsze przygotowana – dzięki temu oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów przed wymarzonym wyjazdem!

Jaki strój sportowy kąpielowy warto mieć na stałe w swojej szafie?

Zastanów się, jak często, mimo szafy przepełnionej ubraniami, zdarza Ci się wypowiedzieć te magiczne słowa: „nie mam co na siebie założyć!”. Zapewne jest tak również w sytuacji, gdy na co dzień nie pływasz i nagle wybierasz się do aquaparku lub postanawiasz schudnąć i obiecujesz sobie, że od jutra zaczniesz chodzić na basen. Klapki? Są! Ręcznik? Jest! Ale, zaraz… co stało się ze strojem, który tak dobrze 3 lata temu podkreślał Twoje urodowe atuty? Jest jakiś wyblakły, jakby splamiony w kilku miejscach… Być może zauroczył Cię wtedy jego ciekawy krój czy doszyte ozdoby, ale nic straconego – uczymy się przecież na błędach.

Poszukując nowy strój kąpielowy sportowy, warto postawić na jego dobrą jakość. Przy wyborze zwróć uwagę na to, z jakich materiałów jest on wykonany – czy będzie przyjemny w dotyku, nie będzie powodował otarć, dobrze dopasuje się do sylwetki i czy będzie on odporny na działanie chloru. To ważne, jeśli chcesz zakupić kąpielówki które będą w dobrym stanie przez wiele kolejnych lat. Na rynku dostępne są stroje sportowe, skonstruowane przy wykorzystaniu odpowiednich technologii, które cechuje odporność na działanie chloru, ale też i innych niszczących czynników takich jak np. promieniowanie słoneczne. Warto wziąć pod uwagę stroje sportowe kąpielowe marek takich jak Speedo, Aqua-Speed czy Arena, ponieważ ich producenci zadbali o to, by nie niszczyły się one ani na krytym basenie, ani na słonecznej plaży. Projektanci sportowych strojów kąpielowych zadbali również o tak zróżnicowane gusta kobiet, uwzględniając przy tym kolorystykę czy zdobienia strojów, jak i modele które każda z pań dopasuje idealnie do swojej figury, a w razie potrzeby – dany model stroju zakryje te fragmenty ciała, z których nie do końca kobieta jest zadowolona.

Na plaży najlepiej sprawdzi się strój kąpielowy sportowy dwuczęściowy. Elegancki stanik, zwykły lub typu push up oraz – w zależności od preferencji – mocno wycięte majteczki typu brazylijskiego lub zakrywające większe biodra spodenki kąpielowe. Jeśli natomiast kobieta chce zakryć odstający brzuszek lub jest zwolenniczką szalonych sportów wodnych, najbardziej polecanym strojem jest ten jednoczęściowy. Tutaj, podobnie jak w przypadku strojów dwuczęściowych, można wybrać strój z bardziej lub mniej wyciętą częścią dolną lub ze spodenkami. Niezależnie, jaki kolor czy model wybierzesz, musisz czuć się przede wszystkim komfortowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *