Nic tak nie budzi do życia jak trochę ruchu! Jeśli gimnastyka na macie czy jazda na rowerze to dla Ciebie za mało, może warto zainteresować się rolkarstwem? Ten rodzaj sportu staje się coraz bardziej popularny, ale nie bez powodu!

Regularne trenowanie jazdy na rolkach niesie za sobą szereg korzyści, poczynając od tych zdrowotnych, a kończąc na poprawie naszego wyglądu. Już dwukrotne wyjście na rolki w ciągu tygodnia, sprawia że całkowicie się zmieniamy: mamy lepszy humor, nasz organizm działa znacznie lepiej, a do tego stajemy się fit i poprawia się stan naszej skóry.

Jednym zdaniem – rolkarstwo jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu wolnego, a patrząc dalej – świetnym sposobem na poprawę jakości naszego życia!

Hamulce do rolek – dobrze jest mieć je w zapasie!

To jednak nie wszystko jedno, jaki sprzęt wybieramy do jazdy. Model, na który się decydujemy powinien być wygodny, dobrze dopasowany, ale musi również odpowiadać innym naszym potrzebom, wśród których wyróżnić należy bezpieczne hamowanie.

Wybór modelu rolek opieramy oczywiście o styl jazdy, który nas interesuje i dla kogo dany sprzęt ma być przeznaczony (osoba dorosła/dziecko), jednak niezależnie od tego warto przyjrzeć się jeszcze kilku innym ważnym kwestiom. Dla komfortu i bezpiecznej jazdy warto zwrócić uwagę na to, czy dany model jest wykonany z oddychających materiałów, jak twardą ma skorupę buta oraz czy wewnątrz niego znajduje się profilowana wkładka. Przed zakupem sprawdźmy jakie rodzaje zapięcia mają dobre rolki – czy znajdują się w nich sznurówki czy też posiadają zatrzaski. Dobrze przemyślmy wybór, ponieważ nawet taki pozornie wyglądający szczegół może nas zachęcać lub zniechęcać do treningów.Nie bez znaczenia są też parametry rolek takie jak wielkość i twardość zamocowanych w nich kół, rodzaje łożysk a także – jakie hamulce się w nich znajdują – i czy w ogóle w danym modelu są. Jeśli dany model posiada hamulce, dobrze wiedzieć że również i one – jeśli rolki będą regularnie użytkowane – po pewnym czasie mogą się zużyć, i trzeba będzie je wymienić. Nie wiadomo dokładnie po jakim czasie będą nam potrzebne, dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie dodatkowych hamulców na zapas. Zapalczywi rolkarze zgodnie przyznają jedno – hamulce to części, które są eksploatowane o wiele bardziej i szybciej, niż koła nawet jeśli części te pochodzą od świetnych producentów. Sfatygowane raczej nie zapewnią nam zgrabnego omijania przeszkód ani swobodnej zmiany kierunku jazdy, dlatego można stwierdzić, że poza kaskiem czy ochraniaczami, zapasowe hamulce to taki must have każdego dbającego o bezpieczeństwo i płynność jazdy rolkarza.

Na rynku najczęściej znaleźć można hamulce w kolorze białym lub czarnym, dlatego nie powinno być problemu z ich doborem do wersji kolorystycznej posiadanego przez nas sprzętu. Jeśli zaś chodzi o ich dostosowanie do wybranego modelu rolek, producenci szczególnie zadbali o to by każdy kupujący mógł wybrać hamulce z odpowiednim poziomem wyprofilowania oraz rodzajem montażu, dedykowanemu posiadanemu modelowi rolek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *