Aranżacje naszych salonów czy też pomieszczeń biurowych lub restauracyjnych przy wykorzystaniu plastikowych donic mogą być niezwykle efektywne, jeśli posadzimy w nich duże rośliny zielone lub kilka gatunków różnobarwnych kwiatów. Plastikowe donice produkowane są w różnych kolorach i wielkościach, a co najważniejsze – posiadają przeróżne faktury – od wzorów naśladujących koronki czy morskie fale, po imitujące rattan.

Do wyboru mamy również plastikowe donice wiszące, których wybór jest rozwiązaniem efektownym i bardzo praktycznym zarazem. Dzięki donicom wiszącym możemy wyeksponować urodę roślin o zwisających pędach, jakimi są np. fuksje czy pelargonie bluszczolistne. Można w nich posadzić sadzonki truskawek wiszących lub pomidorków koktajlowych. Dobrze nadają się również dla wysiewu ziół. Gdzie zatem możemy zakupić takie i inne donice plastikowe? Jakie miejsce zakupowe okaże się najkorzystniejsze dla naszego portfela? Gdzie wybór plastikowych donic jest największy?

Sklepy z przyborami ogrodniczymi, takie jak:

  • szkółki,
  • sklepy ogrodnicze,
  • markety

– oferują nam ogromny wybór donic – od bardzo tanich, do nieco droższych ale o lepszej jakości. Warto więc zadać sobie pytanie, do czego konkretnie ich potrzebujemy – czy mają nam posłużyć do przesadzenia roślin na jakiś czas, czy chcielibyśmy cieszyć się nimi o wiele dłużej, sadząc w przepięknej doniczce. Różnica polega przede wszystkim na jakości materiałów użytych do ich wykonania. Jeśli nie chcemy przepłacać a mają nam posłużyć tylko tymczasowo, wybierzmy donice tanie z marketu, natomiast jeśli mamy w planie nacieszenie się nimi przez dłuższy czas, warto zainwestować w te droższe, pochodzące prosto od producenta lub ze sklepu ogrodniczego. Na pewno estetyka i jakość ich wykonania warte są takiej inwestycji.

Wybór doniczek plastikowych jest przeogromny – do wyboru mamy donice o różnych wzorach, kolorach, fakturach. Nadają się one więc do bogato zdobionych salonów, jak i do minimalistycznych wnętrz. Warto zatem się w nie zaopatrzyć i uatrakcyjnić wygląd swojego salonu. W poszukiwaniu plastikowych donic udajemy się zazwyczaj do sklepów ogrodniczych. Dobre sklepy ogrodnicze posiadają setki doniczek, różniących się nie tylko fakturami, ale także wielkościami i kolorami. Mamy tam szeroką gamę wzorów i kolorów, a fachowiec z pewnością pomoże nam w wyborze. Donice plastikowe możemy zakupić również w marketach w działach ogrodniczych. Markety oferują nam bardzo szeroki wybór donic o różnej wielkości w przeróżnych kolorach. Najczęściej jednak są to donice tanie, o gorszej jakości. Z pewnością nie posłużą nam przez lata. Znajdziemy tam również wysokie plastikowe donic, w których możemy posadzić gatunki o długich pędach, ale najlepiej sprawdzą się one wykorzystane na dworze lub na balkonie.

Gdzie jeszcze można szukać doniczek plastikowych?

Czasami donice na sprzedaż znajdziemy również w szkółkach ogrodniczych. Wybór raczej nie będzie zbyt duży, ale zazwyczaj mamy tam do wyboru donice tanie, „jednorazowe”, a także droższe o lepszej jakości. Dużą popularnością w wyszukiwaniu donic plastikowych cieszy się internet. Na portalach sprzedażowych możemy znaleźć bogatą ofertę różnorakich plastikowych donic. Jeśli zakupujemy pojedyncze sztuki, to jest to dobre miejsce dla zrobienia naszych zakupów z dowozem wprost do domu. Jeśli jednak chcielibyśmy zaopatrzyć się w większe ilości produktów, warto zapoznać się ze stroną danego producenta, gdzie donice są wykonane z najlepszych materiałów, a także gdzie być może przy zakupie hurtowej ich ilości, zostanie nam naliczony dość spory rabat.

Przy wyborze donic, które mają nam posłużyć na dłużej, nie warto zaopatrywać się w najtańsze wersje pochodzące z marketów. Nie warto sugerować się tylko ich atrakcyjną ceną, bo być może szybko rozczaruje nas taki zakup. Postawmy na jakość i wybór odpowiedniej hurtowni donic, szczególnie jeśli chcemy umieścić je w reprezentacyjnych miejscach, typu biura, restauracje, salony. Donice plastikowe w rozmaitych wzorach sprawdzą się w takich miejscach, gdyż dodają pomieszczeniom przytulny, ciepły i schludny wygląd. Najlepszą decyzją będzie zakup pojedynczych sztuk donic – w sklepie ogrodniczym, natomiast donic w hurtowych ilościach – u producenta. Zatem teraz gdy już wiesz gdzie szukać doniczek plastikowych – życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *